Rejestracja online Formularz kontaktowy 22 613 11 22 515 09 09 00 ul. Ateńska 10, 03-978 Warszawa – Saska Kępa

Laserowe usunięcie nadżerki szyjki macicy

Bardzo ważnym elementem w życiu każdej kobiety jest dbanie o zdrowie i regularne wykonywanie badań. Systematyczna kontrola stanu zdrowia pozwala na wczesne wykrywanie chorób i szybkie reagowanie oraz podjęcie odpowiedniego leczenia.
Jedną z nowoczesnych metod leczenia tej dolegliwości szyjki macicy jest stosowanie lasera, który pozwala na bezbolesne usuwanie nadżerek.
Przed wykonaniem zabiegu, celem wykluczenia podejrzanych zmian na szyjce, lekarz pobiera materiał na badanie cytologiczne szyjki macicy oraz wykonuje badanie kolposkopowe.

Najczęstszymi objawami nadżerki są:

  • nawracające stany zapalne pochwy
  • nieprawidłowa wydzielina z pochwy
  • występowanie plamień po stosunku.

Laseroterapia – małoinwazyjna metoda leczenia
Zabieg laseroterapii w przypadku zmian powstałych na szyjce macicy to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia. Efekt tego zabiegu jest niemalże natychmiastowy. Lekarz przykłada do zmienionej tkanki głowicę lasera, lekko uciska i wysyła impuls, który powoduje odparowywanie wody i obumieranie nieprawidłowych komórek. Cały zabieg trwa od 5 do 10 minut, nie powoduje krwawienia i jest bezbolesny (pacjentka może odczuwać ciepło). Okres regeneracji pozabiegowej trwa około 2 tygodnie. Zabieg nie wpływa negatywnie na płodność kobiety, nie powoduje powstawania blizn i zrostów.

Jak przygotować się do zabiegu?
Przed zabiegiem warto podleczyć ewentualne stany zapalne miejsc intymnych. Leczenie laserem najlepiej przeprowadzić po zakończeniu miesiączki. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie i krótkotrwałe upławy.