Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski, specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej

Pracuje w Oddziale Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Przeprowadza zabiegi operacyjne z zakresu ginekologii i ginekologii onkologicznej z zastosowaniem systemu robotycznego Da Vinci w Pracowni Robotyki Operacyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Kierownik Poradni Profilaktyki Raka Szyjki Macicy w Zakładzie Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie.

Kierownik Centralnego Ośrodka Koordynującego Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Polsce, Centrum Onkologii w Warszawie.

Ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w I Katedrze i Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej WIM w Warszawie oraz w Oddziale Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Odbył szkolenia naukowe na Uniwersytecie John Hopkins w Baltimore (USA) oraz staże szkoleniowo-naukowe w Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku w dziedzinie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego.

Specjalizuje się w ginekologii operacyjnej i onkologii ginekologicznej, w tym w diagnostyce i leczeniu chorób szyjki macicy oraz diagnostyce wirusów brodawczaka ludzkiego. Wykonuje kolposkopię i wulwoskopię.

Przeprowadza ambulatoryjnie drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja endometrium, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu, elektrokonizacja szyjki macicy, laseroterapia kłykciny kończystych i stanów przedrakowych szyjki macicy, pochwy i sromu).

Współautor wielu publikacji w dziedzinie ginekologii i ginekologii onkologicznej.

Przyjmuje: środa 9.00 – 15.00

Zapisy tylko telefonicznie.

Pacjentki wymagające pilnej konsultacji lub leczenia operacyjnego proszone są o przesłanie skierowania na adres mailowy kontakt@sonofem.pl

W tych przypadkach postaramy się o indywidualne ustalenie najszybszego terminu konsultacji u prof. A. Nowakowskiego.