Dr Kamil Sobociński, specjalista położnictwa i ginekologii, ultrasonografista, uroginekolog, trakcie specjalizacji z endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości

Specjalista położnictwa i ginekologii, ultrasonografista, uroginekolog, trakcie specjalizacji z endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Ukończył studia na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Starszy asystent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej (histeroskopia, laparoskopia) ze szczególnym naciskiem na: diagnostykę i leczenie mięśniaków macicy, leczenie nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, defektu blizny po cięciu cesarskim (isthmocele), diagnostykę i leczenie wad budowy macicy, diagnostykę i leczenie niepłodności.

Wykonuje badanie USG ginekologiczne 3D z oceną wad macicy, USG uroginekologiczne oraz sprawdzenie drożności jajowodów (Sono-HSG i SIS).

Zajmuje się ponadto diagnostyką i leczeniem zaburzeń statyki narządu rodnego (obniżenie ścian pochwy, wypadanie macicy) oraz nietrzymaniem moczu u kobiet, w tym pessaroterapią.

Prowadzi ciąże fizjologiczne.

Przeprowadza ambulatoryjnie drobne zabiegi ginekologiczne (biopsja szyjki macicy, wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy, biopsja zmian w obrębie pochwy i sromu).

Od 2017 roku prowadzi program leczenia zrostów wewnątrzmacicznych (zespół Ashermana), a od 2021 roku program punkcji i sklerotyzacji torbieli endometrialnych.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Histeroskopii.

Posiada certyfikaty USG oceny guzów jajników wg. International Ovarian Tumor Analysis, USG Pelvic Floor (ocena uroginekologiczna obniżenia ścian pochwy i nietrzymania moczu).

Jest autorem wielu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych.

Przyjmuje: środa 16.00 – 21.00